Travelist
חזור

טיסות לתאילנד עם עצירת ביניים

טיסות לתאילנד עם עצירת ביניים

תאילנד היא יעד זול למדי, מבחינת יוקר המחייה והשהות בה: המלונות אינם יקרים במיוחד, התחבורה הציבורית זולה, האוכל מפתיע במחיריו הנמוכים ואפילו ביגוד ומוצרי 'שופינג' אחרים אינם יקרים כלל. אם כך, מהו המרכיב היקר ביותר בטיול לממלכה המסקרנת שבמזרח הרחוק? הטיסה כמובן. אך גם לזה יש פתרון: טיסות לתאילנד עם עצירת ביניים יהיו בדרך כלל זולות בהרבה מהממוצע - ויאפשרו לכם מנוחה במהלך טיסה לא קצרה בכלל.


מהו היצע הטיסות לתאילנד?

ככלל, ישנן שלוש אפשרויות להגיע לתאילנד מישראל: טיסות צ'רטר, טיסות סדירות וישירות או טיסות סדירות עם עצירת ביניים. האפשרות הראשונה נחשבת לפחות פופולארית בקו זה, אולי משום משך הטיסה. הטיסות הסדירות פופולאריות בקו זה אך אינן שכיחות במיוחד, ורק שתי חברות - אל על ו- Thai Airways- מציעות אותן. לעומת זאת, ישנו שפע עצום של טיסות לתאילנד עם עצירת ביניים. אלו רק חלק מהחברות שמציעות את השירות בקו זה: סוויס, Austrian Airlines, לופטהאנזה, Turkish Airlines, KLM, Air France, Aerosweet, רויאל ג'ורדניאן, Korean Airlines, British airways ועוד. כל אחת מהן עורכת את עצירת הביניים בלוקיישן הנוח לה (לרוב בשדה התעופה המשמש כבסיס הפעילות העיקרי שלה).


מדוע טיסות לתאילנד עם עצירת ביניים נחשבות פופולאריות כל כך?

טיסות לתאילנד עם עצירת ביניים זוכות לפופולאריות עצומה משתי סיבות, שאותן הזכרנו בפתיחת הכתבה:

  • הן זולות משמעותית: בעוד טיסות לתאילנד בקו ישיר וסדיר יעלו לעתים גם יותר מ-2,000 דולרים, טיסות עם עצירת ביניים יכולות לרדת מתחת לרף 1,000 הדולרים, ואף להגיע למחירים של פחות מ-800 דולר. מדובר בהבדל משמעותי שעבור רוב המטיילים, חיילים משוחררים וסטודנטים שאינם מחזיקים עדיין בממון רב, יכול לשנות את הטיול כולו
  • הן מתבררות לא פעם כנוחות יותר: טיסה סדירה וישירה לבנגקוק, בירת תאילנד, אורכת כ-11 שעות. מדובר בזמן לא מבוטל באוויר שרבים מתקשים להתמודד אתו. הטיסות הכוללות עצירת ביניים מאפשרות לנוסעים הללו 'לפצל' את הטיסה לשניים ולשהות באוויר ברציפות לזמן קצר יותר. גם כאן מדובר ביתרון משמעותי עבור רבים מהטסים לתאילנד.

כיצד לבחור טיסות לתאילנד עם עצירת ביניים?

הדבר הראשון שחשוב שתזכרו הוא שכיום עומדים לרשותכם אתרים שימושיים רבים, המציעים לכם השוואת מחירים נוחה ומהירה בין שלל הטיסות אשר יוצאות ליעד המבוקש, בכל תאריך שתבחרו. כך, תוכלו לבצע בקלות גם השוואת מחירים בין טיסות לתאילנד - כולל השוואה בין טיסות עם עצירת ביניים בלבד. אתר מצוין להשוואות מחירים כאלו הוא טרווליסט. באתר תמצאו את כל הטיסות ליעד המבוקש, מטעם כל החברות הגדולות וסוכני הנסיעות המובילים בשוק. מנוע החיפוש הנוח של האתר יבטיח שתמצאו את הטיסה המתאימה לכם בכל תאריך, ושתוכלו לאתר את זו שתהיה המשתלמת והנוחה ביותר מבחינתכם.


מעבר לזה, חשוב לשים לב לכמה פרטים

ראשית, בדקו כמה זמן אורכת עצירת הביניים שלכם. ישנן עצירות ביניים שאורכות שעות אחדות, וכאלו שנמשכות גם עשר שעות ויותר. חשבו היטב אם מתאים לכם לשהות באותו יעד ביניים לזמן ממושך ואם לא - חפשו טיסה שמציעה עצירה קצרה יותר.

שנית, חַשבו מהו זמן הטיסה הכולל - מהרגע שבו תמריאו מנתב"ג ועד לרגע שבו תנחתו בשדה התעופה של בנגקוק. לא פעם, הזמן הכולל יכול לעלות על 24 שעות, מה שיהפוך את הטיסה למסע מפרך ולא נעים במיוחד...

שלישית, נסו לברר אם תוכלו לעזוב את שדה התעופה בזמן עצירת הביניים. אם כן, תוכלו לנצל את העצירה (בתנאי שהיא ארוכה מספיק) לטיול מהנה ביעד הביניים. בדרך זו, תתפסו 'שתי ציפורים במכה אחת' ותיהנו מביקור ביעד נוסף, עוד לפני שהגעתם לבנקוק.

רביעית, בררו היטב מהו מיקומו של שדה התעופה שבו תעצרו בדרך לתאילנד. רבים מעדיפים שלא לעלות על טיסה שעוצרת ביעדים פחות נוחים לישראלים, כמו עמאן (רויאל ג'ורדניאן) או איסטנבול (Turkish Airlines) ולכן יבחרו בטיסה אחרת.


אילו חברות מציעות את הטיסות הזולות ביותר?

אפשר לומר שישנן כמה חברות אשר מציעות בדרך כלל טיסות זולות לתאילנד - חברות שממוצע המחירים שלהן נמוך משמעותית ביחס לשאר:

  • טיסות לתאילנד דרך עמאן עם רויאל ג'רדניאן
  • טיסות לתאילנד דרך איסטנבול עם Turkish Airlines
  • טיסות לתאילנד דרך מוסקבה עם אארופלוט
  • טיסות לתאילנד דרך קייב עם Ukraine International
    • יש לציין כי המחירים הזולים ביותר יוצעו בעונות שאינן נחשבות לעונות השיא מבחינת התיירות בתאילנד. העונה המבוקשת ביותר היא העונה החמה, בין מרץ למאי, כאשר גם החודשים נובמבר-מרץ נחשבים פופולאריים למדי. עם זאת, כאשר אתם מזמינים טיסות לתאילנד עם עצירת ביניים, חשוב לקחת בחשבון גם את האזור שבו תטיילו (לדוגמה: הדרום ידוע כאזור שופע מונסונים), ולזכור כי בין החודשים מאי לנובמבר גשום מאוד בתאילנד כולה ולא תמיד נוח לטייל, בייחוד אם זהו הטיול הראשון שלכם בממלכה.