Travelist
חזור

מדריך להזמנת טיסות

מדריך להזמנת טיסות

היום כבר כולם יודעים שכדאי להזמין טיסות דרך הרשת. עברו אותם ימים מסורבלים שבהם נאלצנו לשבת מול סוכן הנסיעות ולהיות נתונים לחסדיו: יום הכול נמצא ברשת, ולפעמים גם הגולש התמים מהבית יוכל למצוא יותר אפשרויות מהסוכן עצמו. איך זה קורה? בגלל שפע האתרים המציעים לכם הזמנת טיסות מקוונת.
אז רגע לפני שאתם מפשילים שרוולים ומזמינים לעצמכם את הטיסה הבאה - הכנו לכם מדריך להזמנת טיסות. כי גם את זה צריך לדעת איך לעשות.


אילו אפשרויות מקוונות עומדות בפניכם?

בגדול, עומדות לרשותכם שתי אפשרויות עיקריות, בכל הנוגע להזמנת טיסות דרך האינטרנט: האתרים של חברות התעופה עצמן, ואתרי השוואת המחירים. האפשרות הראשונה מהווה תחליף מסוים לשירות הלקוחות הטלפוני, שדרכו נהגו רבים להזמין כרטיסים בעבר. למעשה, ישנן חברות תעופה - ובעיקר חברות הלואו קוסט למיניהן - שמאפשרות ללקוחותיהן להזמין כרטיסים רק בדרך זו, בדרך המקוונת.
האפשרות השנייה היא האפשרות המתקדמת יותר, וזו שגרמה למהפכה של ממש בענף התעופה: אתרי השוואת המחירים, ששואפים להציג בפניכם את כל מבחר הטיסות לכל יעד שתרצו בכל יום נתון - כך שכל שעליכם לעשות הוא לבחור, ולטוס. מדובר בשינוי של ממש לעומת מה שהיה נהוג לפני כעשור ויותר: בזכות האתרים הללו, הכוח עובר מהידיים של אנשי התיירות, לידיים שלכם. כעת נתחיל להסביר כיצד תוכלו להשתמש בכוח הזה בצורה נכונה.


הפרטים שאפשר לבחור בהזמנה המקוונת

למעשה, ההזמנה המקוונת מציעה לגולש תחליף מלא לסוכן הנסיעות ולשירות הלקוחות של חברות התעופה, ולכן ניתן בדרך זו לסכם את כל פרטי הטיסה החשובים לכם:

 •  תאריך: באיזה תאריך תרצו לטוס ובאיזה תאריך תרצו לחזור?
 •  יעד: לאיזה יעד תרצו לטוס - מבין אינספור יעדים בכל רחבי העולם?
 •  סוג טיסה: מה תעדיפו - טיסה ישירה וסדירה, טיסה סדירה עם עצירת ביניים, טיסת שכר, אולי טיסת לואו קוסט?
 •  מסלול הטיסה: אם בחרתם בטיסה עם עצירת ביניים - איפה תתבצע העצירה ולכמה זמן?
 •  חברת תעופה: איזו חברת תעופה מועדפת עליכם, מבין אלו המציעות לכם טיסות בתנאים שבחרתם?
 •  שעות הטיסה: מתי בדיוק תמריאו ומתי תנחתו - בכל טיסה וטיסה
 •  זהות המזמינים: כמה אנשים ייכללו בהזמנה? כמה מהם מבוגרים וכמה צעירים? כמה מהם ילדים וכמה פעוטות?
 •  מחיר: מה יהיה המחיר הסופי של ההזמנה, כולל כל השירותים שהזמנתם?

 • כפי שניתן לראות, אין פרט אחד שנותר ללא מענה בשיטה זו. חשוב לציין כי לרוב, יתבצע התשלום בדרך זו באמצעות כרטיס אשראי. לעתים תוצע לכם אלטרנטיבה או דרך תשלום אחרת, אך עניין זה יהפוך יאריך את משך ההזמנה הכולל.


  מדריך להזמנת טיסות - עצות וטיפים

  אחרי שהבנתם מה ניתן להזמין דרך אתרי השוואת המחירים, חשוב שתדעו כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, כך שתבטיחו לעצמכם חוויית קנייה טובה ואפילו תחסכו מעט כסף - הרי זה חשוב לכולנו.
  החיפוש הגמיש
  מומלץ מאוד להשתמש באפשרות החיפוש הגמיש - חיפוש אשר משווה את מחירי הטיסות לא רק בתאריך שבחרתם, אלא גם כמה ימים לפניו ולאחריו. באתרים מסוימים אף ניתן 'להתגמש' לתקופה של כמה שבועות לפני ואחרי הטיסה, מה שיספק לכם תמונה רחבה הרבה יותר על תנודות המחירים ואולי ישכנע אתכם כי עדיף ומשתלם יותר לטוס במועד אחר מזה שתכננתם בתחילה.
  חפשו 'דילים' וחבילות נופש
  באתרים רבים להשוואת מחירים, כדוגמת אתר טרווליסט, תמצאו גם 'דילים' וחבילות נופש, מוצרים המשלבים יחד טיסות, חדרים במלונות נבחרים ולעתים גם השכרות רכב. היתרון הגדול של ה'חבילה' הזו הוא במחיר הסופי הנמוך בדרך כלל, ביחד לאותם מוצרים אם יירכשו בנפרד. מומלץ לבדוק את העניין, אך גם כאן - השוואת מחירים היא דבר חשוב.
  השתמשו בכלי הסינון
  כל האתרים כמעט מחזיקים כיום במנועי חיפוש מתקדמים שמציעים לכם שלל כלי סינון. כך לדוגמה, אם אתם מחפשים אך ורק טיסות עם עצירת ביניים, תוכלו 'לסנן' מרשימת התוצאות טיסות שאינן מסוג זה. השתמשו בכלי החשוב הזה - הוא יסייע לכם מאוד.
  ודאו שהאתר מאובטח
  החלטתם לרכוש כרטיסים לטיסה מסוימת? ברגע שתעברו למסך ההזמנה, עליכם לוודא שהרכישה מתבצעת בצורה מאובטחת. כיצד? ראשית, בדקו אם האתר מצהיר על כך - הרוב המוחלט של האתרים המציעים רכישה מאובטחת, יצהירו על כך וידגישו זאת. שנית, בדקו כי בשורת הכתובת מופיעות האותיות 'https' ולא רק 'http' (כמובן, רק לאחר שהתחלתם בתהליך הרכישה).
  בדקו היטב את המחיר הסופי
  מחירי כרטיסים הם דבר נתון, לכאורה, אך לא פעם מצטרפים אליהם תשלומים נוספים כמו העברות, מיסי נמל ומה לא. אתרים שמכבדים את עצמם יציגו לכם את המחיר הסופי והמוחלט, שלב אחד לפני השלב שבו אתם מאשרים את ההזמנה ומשלמים. ודאו היטב את המחיר ובדקו שאין בו 'הפתעות' לא רצויות.
  עדיף להזמין טיסות באתרים שמציעים שירותים נוספים


  באתרים הגדולים להשוואת מחירים, כדוגמת אתר טרווליסט, תוכלו להזמין לא רק טיסות אלא גם חדרים במלונות, רכבים מושכרים, חבילות נופש, טיולים מאורגנים ועוד. במצב כזה כל עניין ההזמנה הופך פשוט יותר, משום שכך אתם יכולים 'לבנות' את הטיול כולו במקום אחד. זה נוח, זה קל וזה מהיר הרבה יותר.